Keliuose pavojingesni ne mokiniai, bet turintys teisę vairuoti

Keliuose pavojingesni ne mokiniai, bet turintys teisę vairuoti

Mūsų gyvenimas bėga ne tik stovint eilėse parduotuvių kasose, bet didžiąją dalį praleidžiame ir automobiliuose. Važiuojant keliu matome ne daug aplink save, bet ne paslaptis, kad labai daug pastebime. Vienas iš pastebėjimų, nes visada vairuojame atidžiai ir saugiai – pavojus keliuose, kurį kelia ne tik pradėję mokytis ar su žaliu lapu važiuojantys. Ar galima drąsiai tvirtinti, kad esame labai geri vairuotojai? Greičiausiai, kad kiekvienas turime savo paslapčių, bet viešai paklausti, jau senei turintys teisę vairuoti asmenys garsiai rėktų mušdami ranka į krūtinę, kad taip, esame “angeliukai” už vairo. Bet, kaip yra iš tikro, tie angeliukai ir težino… 🙂

kursai praradusiems teisę vairuotikursai praradusiems teisę vairuoti

Įvairiu paros metu tenka pastebėti automobilius su ženklu “M”, ką šis ženklas reiškia žino visi vairuotojai ir tik sugalvoję jais tapti. Tai ženklas, kuris visiems aplinkiniams eismo dalyviams parodo, kad automobilis yra mokomasis ir jį vairuoja mokinys. Žinoma, šalia sėdi instruktorius, kuris padeda, bet ženklas įpareigoja kitus eismo dalyvius pasisaugoti ir būti atsargiems šalia tokių automobilių. Jokiu būdu nereikia nuvertinti “M” raide pažymėtų automobilių rizikos. Taip, jie yra pavojingi, bet atsargesnių vairuotojų niekada nerasime. Tik mokymosi etape visi vairuotojai be išimties būna atsargūs, nes turi didesnį saugumo jausmą. Ko nepasakysi apie jau “apšilusius” vairuotojus, kurių stažas siekia 5-10 ar jau 20 metų. Peržvelgus auto įvykių statistiką galima drąsiai teigti, kad juose dalyvauja ne žalius lapus turintys ar su “M” raide pažymėti automobiliai. Lietuvos Respublikos statistikos departamentui atlikus analizę būtų galima konstatuoti, kad avarijose ženkliai didesnis procentas dalyvaujančių “profų”. Tikėtina, kad išgėrę nevairuoja vos teises gavę – savisaugos instinktas ir baimė patekti į auto įvykį yra milžiniškas, todėl savikontrolę praranda jau atsipalaidavę, save vadinantys “profesionalais” vairuotojai. Tokie dažniau nei retai sulaikomi prie automobilio vairo neblaivūs, arba sugaunami po gaudynių, kai “nuskinama” asfalto gėlė – stulpas.

kursai praradusiems teisę vairuoti

Nuotrauka: delfi.lt

Teisę vairuoti auto transporto priemonę praranda, kasdien, kone keli šimtai vairuotojų. LR Seimas ir Kelių policija yra sugriežtinusi vairuotojų elgesio kelyje kontrolę, bet ne visi praradę teisę vairuoti atsisako tokio malonumo, todėl suprasdami savo elgesį ir padarytą žalą visuomenei, jie ryžtasi atgailauti ir ištaisyti savo padarytas klaidas. Norinčių vėl grįžti į kelius ir tapti eismo dalyvių, praradusiems teisę vairuoti yra organizuojami kursai. juos rekomenduojama lankyti ir užbaigti egzaminu tiems, iš kurių buvo atimtas pažymėjimas auto transporto priemonei valdyti. Kursai praradusiems teisę vairuoti organizuojami beveik visuose Lietuvos miestuose, kuriuose veiklą vykdo vairavimo mokyklos. Todėl padariusiems didelių klaidų kelyje ir atsisveikinus su teise vairuoti nebus sudėtinga grįžti atgal prie vairo, bet tam yra privaloma atlikti kelis žingsnius: lankyti kursus praradusiems teisę vairuoti, išlaikyti papildomą žinių egzaminą ir pasidaryti vairuotojo pažymėjimą.

kursai praradusiems teise vairuoti

Taip pat skaitykite: